10-10-2019: PE: Posłowie zaniepokojeni budżetem, klimatem oraz negocjacjami w sprawie Brexitu

Przed szczytem UE, posłowie wzywają do pilnych działań zabezpieczających finansowanie programów UE, przeciwdziałania zmianom klimatu i do uniknięcia braku porozumienia w sprawie Brexitu.

Posłowie wezwali do znalezienia rozwiązania w sprawie kolejnego długoterminowego budżetu inwestycyjnego UE i ostrzegli przed zakłóceniem finansowania programów UE, podczas debaty na temat zbliżającego się październikowego szczytu, z reprezentującą fińską prezydencję w Radzie Tytti Tuppurainenem, przewodniczącym Komisji Junckerem i głównym negocjatorem UE w sprawie Brexitu Michelem Barnier.

Wezwali oni również do pilnego przyjęcia rozwiązań w zakresie zmian klimatycznych, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego.

W sprawie Brexit większość posłów potępiła obecną „grę w obwinianie” i stanowisko rządu brytyjskiego oraz wezwała do znalezienia rozwiązania, które pozwoli uniknąć katastrofalnego Brexitu bez porozumienia.

Oświadczenia wygłoszone przez Tytti Tuppurainena w imieniu fińskiej prezydencji Rady; Przewodniczącego Komisji Europejskiej Junckera oraz Michela Barnier, głównego negocjatora UE.

Debata poselska, pierwsza runda, aby obejrzeć powtórki wideo z wystąpień poszczególnych prelegentów, kliknij na nazwisko.

Pełna debata

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir