2017-05-26: Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko

Im wcześniej dzieci nauczą się zdrowo odżywiać i aktywnie spędzać czas, tym zdrowsze będą w przyszłości, jako ludzie dorośli. Jedną z akcji promujących zdrowy styl życia jest impreza pod hasłem „Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko” organizowana przez olsztyński oddział Agencji Rynku Rolnego przy wsparciu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

VI edycja imprezy skierowanej do przedszkoli i oddziałów ‚„0” oraz klas I-IV szkół podstawowych odbyła się 26.05.2017 r. na terenie kompleksu sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ul. Wańkowicza 1.

Oprócz rywalizacji sportowych na uczestników czekały liczne atrakcje tj. wizyta Syriusza, rajd „traktorem do szkoły”, pokaz motoryzacji z PRL i dużo ciekawych animacji. Podczas imprezy dzieci otrzymały gorący posiłek – gulasz, pierogi oraz owoce i soki owocowe.

Impreza nawiązuje do programów: „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, które finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy 🙂

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir