13-12-2018: „Z Mikołajem po Europie” w Szkole Podstawowej Nr 9 w Olsztynie

W dniu 13 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Olsztynie odbyło się spotkanie z cyklu „Z Mikołajem po Europie”. Impreza skierowana była do uczniów klas I-III. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 8 klas (ponad 160 dzieci).

Spotkanie zostało połączone z prezentacją (w formie konkursu) różnych tradycji bożonarodzeniowych w wybranych krajach Unii Europejskiej. Konkurs „Z Mikołajem po Europie” ma zachęcić dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olsztynie do przeniesienia swojej wiedzy o tradycjach świątecznych w krajach Unii Europejskiej oraz wyobrażeń o podróżach Świętego Mikołaja po Europie. Uczestnicy konkursu z wielkim przejęciem zaprezentowali przygotowane przez informacje. Każdy uczestnik został entuzjastycznie przyjęty przez zebranych. Komisja oceniająca prezentacje postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom konkursu I miejsca ex aequo.

Jedna z klas – 2c, przygotowała niespodziankę i zagrała na dzwonkach kolędę „Cicha noc”. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedziła Syriusz ze Świętym Mikołajem, którzy wspólnie nagrodzili dzieci słodkimi upominkami.

Organizatorem wydarzenia był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn.

 

 

 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir