14-16.05.2018: Unijni komisarze na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

14 i 15 maja w Polsce przebywać będą unijni komisarze: komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, wiceprzewodniczący KE odpowiedzialny za jednolity rynek cyfrowy Andrus Ansip oraz komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete. Wezmą udział w jubileuszowym, X Europejskim Kongresie Gospodarczym, odbywającym się w Katowicach w dniach 14-16 maja. Do Katowic przyjadą także dyrektorzy generalni Komisji Europejskiej: ds. energii Dominique Ristori i ds. klimatu Raffaele Mauro Petriccione.

14 maja komisarz Cecilia Malmström weźmie udział w panelu pt. „Przyszłość wolnego handlu w Europie i na świecie”, podczas którego wygłosi przemówienie. Komisarz Malmström weźmie także udział w roboczym lunchu z udziałem przewodniczącego rady programowej EKG Jerzego Buzka, przedstawicieli polskiego rządu oraz przedstawicieli przedsiębiorców.

15 maja komisarz Miguel Arias Cañete weźmie udział w panelu „Świat dla klimatu – co przyniesie szczyt klimatyczny w Katowicach”. Komisarz spotka się także z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii Michałem Kurtyką i sekretarzem stanu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotrem Naimskim.

15 maja wiceprzewodniczący KE Andrus Ansip weźmie udział w „European Start-up Days”, wydarzeniu towarzyszącym EKG. Wygłosi przemówienie otwierające i weźmie udział w debacie „Technologie, które zmienią nasz świat”. Spotka się także z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz oraz z ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim.

Kontekst

Europejski Kongres Gospodarczy jest najważniejszym wydarzeniem gospodarczym w Europie Centralnej. W ciągu trzech dni gromadzi kilka tysięcy gości z Polski, Europy i świata, wokół cyklu debat poświęconych dyskusji o przyszłości Europy. Agendę EKG można znaleźć tutaj.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir