15-05-2019: Europejski Festiwal Naukowo-Kulturowy w Purdzie

15 maja br. w Purdzie odbył się Europejski Festiwal Naukowo-Kulturowy, podczas którego dowiedzieliśmy się co łączy wybory do Parlamentu Europejskiego z Kopernikiem i starożytnością. Ogromnych rozmiarów gra planszowa, kantor wymiany walut: starożytnej, średniowiecznej i współczesnej, lepienie z gliny naczyń do produkcji sera feta, kreślenie map, rekonstrukcja naszyjnika, rebusy, krzyżówki i wykreślanki, rysowanie gwiazd za pomocą nietypowych narzędzi kreślarskich to tylko niektóre z 12 stacji przez które przejechał Erasmus Ekspres. W planie podróży nie zabrakło Brukseli, gdzie sztab wyborczy Mikołaja Kopernika przygotował pełną gwiazd kampanię wyborczą ambasadora Warmii. W zabawie wzięli udział uczniowie szkół i mieszkańcy gminy Purda oraz uczniowie ze szkoły w Tyrnavos w Grecji, którzy przebywali na wymianie w ramach programu Erasmus+. Wydarzenie zostało zorganizowane, aby uczcić 15. rocznicę przystąpienia Polski do UE, a także zwiększyć wiedzę nt. wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Podczas wydarzenia przygotowane zostało stoisko PIEED – Olsztyn, na którym rozdawane były materiały informacyjne dot. UE oraz wyborów do Parlamentu Europejskiego, na pytania odpowiadał konsultant PIEED – Olsztyn, kręciło się europejskie koło fortuny przy pomocy którego przeprowadzane były quizy. Uczestników Festiwalu odwiedził Syriusz – maskotka UE.

 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir