19-05-2018: Europejska Noc Muzeów w Olsztynie

Sobota, 19 maja 2018 r. była jedyną w roku okazją do nocnego zwiedzania muzeów. W Olsztynie swoje bramy otworzył zamek, w którym onegdaj mieszkał Mikołaj Kopernik, a dziś mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

Podczas Europejskiej Nocy Muzeów nie mogło zabraknąć stoiska Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn, na którym główną rolę odegrało europejskie koło fortuny. Na naszym stoisku można było również ułożyć mapę Europy z puzzli, pokolorować rysunki z europejskimi motywami i uzyskać informacje nt. Unii Europejskiej. A przez całą Noc na zamku można było spotkać Syriusza – maskotkę UE.

Pozostałe atrakcje Europejskiej Nocy Muzeów to pokazy Drużyny Wojów Bolesławowych Białozor z Olsztyna, budowanie instalacji „Żywy zamek”,  unikalny pokaz oryginalnych ksiąg Kopernika, pokazy kolekcjonerskie: zabytkowe samochody i motocykle, kolekcja zegarów, kolekcja filatelistyczna, kolekcja numizmatyczna oraz warsztaty dla dzieci: Archeologiczni odkrywcy, Zakładka do książki z motywem malarskim, Rycerzyk z kartonu, Twoje banknoty.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir