2016-12-03: Z Mikołajem po Europie

W jakim kraju prezenty przynosi dzieciom Befana? Jakie potrawy znajdą się na świątecznym stole w Bułgarii? Kim jest Czarny Piotruś? Gdzie choinka stoi tylko przez jeden dzień?
Europa – zbiór wielu kultur i tradycji jest prawdziwym kalejdoskopem oryginalnych bożonarodzeniowych zwyczajów. Przekonać się o tym mogły dzieci z Osiedla Stare Miasto w Barczewie podczas imprezy pod hasłem „Z Mikołajem po Europie”. Podczas spotkania, które odbyło się 3.12.2016 r. w Barczewie, dzieci oraz i ich rodzice mogli zapoznać się z tradycjami bożonarodzeniowymi w krajach Unii Europejskiej. Niezwykła podróż z Mikołajem była poszukiwaniem inspiracji do stworzenia niezwykłej atmosfery świątecznej. Podczas imprezy dzieci uczestniczyły w licznych konkursach, za które otrzymywały atrakcyjne nagrody i słodkości. Każde dziecko za udział w zabawach otrzymało od Mikołaja drobny upominek. W rodzinnym spotkaniu „Z Mikołajem po Europie” uczestniczyło 130 osób.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir