2017-03-25: 60. rocznica podpisania traktatów rzymskich

Sześćdziesiąt lat temu w Rzymie położono podwaliny pod Europę w jej dzisiejszym kształcie i zapoczątkowano tym samym najdłuższy okres pokoju w historii Europy. Traktaty rzymskie dały początek wspólnemu rynkowi, na którym obowiązuje zasada swobodnego przepływu osób, towarów, usług i kapitału. Dzięki temu zapewnione zostały odpowiednie warunki dla stabilności i dobrobytu.

W rocznicę podpisania traktatów Europa z dumą spogląda wstecz i z nadzieją w przyszłość. W ciągu 60 lat udało nam się zbudować Unię, która promuje pokojową współpracę, poszanowanie dla godności ludzkiej, wolność, demokrację, równość praw i solidarność między narodami i obywatelami. Teraz to my tworzymy wspólną, lepszą przyszłość Europy.

Na tej stronie znajdziesz informacje o imprezach organizowanych w całej Europie z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich. Strona zawiera również informacje o najważniejszych wydarzeniach, które ukształtowały współczesną Europę.

Biała księga w sprawie przyszłości Europy

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir