2017-05-09: Euro-Eko-Rambit w Szczytnie

9 maja 2017 r., z okazji Dnia Europy, już po raz szósty odbył się w Szczytnie „Euro-Eko-Rambit” Szkół Podstawowych. Impreza została zorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn przy współpracy z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Szczytnie oraz Urzędem Miasta w Szczytnie. Celem Rambitu jest propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej oraz budzenie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

W imprezie wzięły udział trzy pięcioosobowe zespoły ze Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 6. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

  • rozpoznawanie flag, stolic i państw na podstawie konturów,
  • quizy na temat Unii Europejskiej oraz ekologii,
  • reklama turystyczna,
  • konkurencje sprawnościowe,
  • rozpoznawanie znanych postaci z krajów UE.

Między poszczególnymi konkurencjami młodzież z Gimnazjum nr 2 umilała czas różnego rodzaju występami artystycznymi. W VI „Euro – Eko – Rambicie” zwyciężyła drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, a na trzecim miejscu sklasyfikowała się Szkoła Podstawowa nr 2.

 

 

 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir