2017-05-20: Europejska Noc Muzeów w Olsztynie!

Warsztaty „Pamiątka z Europy – europejskie przypinki”, nocne zwiedzanie zamku,  pokazy grupy rekonstrukcyjnej Konwent św. Piotra z Olsztynka i oczywiście Syriusz – maskotka Unii Europejskiej to tylko niektóre atrakcje Europejskiej Nocy Muzeów, która odbyła się 20 maja 2017 roku w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Tematem tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów była 500. rocznica tablicy badawczej stworzonej przez Mikołaja Kopernika na ścianie krużganka olsztyńskiego zamku. W związku z tą rocznicą odbyły się warsztaty tematyczne przybliżające odkrycie zrównania dnia z nocą: „Optyka, która zachwyca”, „Tablica astronomiczna, co skrywają linie?”, „Kolorowe obrazki, czyli pamiątki ze szlaku Kopernika”, „Teatr cieni”, „Mapa Warmii”.

Olsztyńska Noc była częścią ogólnopolskiej akcji, podczas której w całym kraju można było bezpłatnie zwiedzać muzea, galerie, instytucje kultury.

Ogółem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zwiedziło ok. 2 000 osób. Dojazd do Muzeum zapewniała specjalna Nocna Linia Muzealna (eko-busy).

Organizatorami przedsięwzięcia był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn wspólnie z Muzeum Warmii i Mazur.

 

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir