2017-10-06: Mistrzostwa Dzieci Europy

W dniu 6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Dzieci Europy. Organizatorem imprezy, skierowanej do uczniów klas I-III, był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn. Łącznie w zawodach wzięło udział 10 klas (ponad 200 dzieci).

Każda klasa uczestnicząca w Mistrzostwach wybrała wcześniej państwo Unii Europejskiej, które reprezentowała podczas zawodów. I tak, na imprezie spotkała się Belgia, Austria, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Dania, Węgry, Czechy i Szwecja. Dzieci same dekorowały salę poprzez przygotowanie i wywieszenie flag „swoich” państw. Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w sportowym duchu. Dla niektórych uczestników były to pierwsze zawody w życiu szkolnym.

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były odwiedziny Syriusza – maskotki UE, który przywitał się z każdym państwem-klasą, co zostało upamiętnione zdjęciem.

Po zakończonych zawodach wszystkie klasy otrzymały dyplomy za aktywne uczestnictwo w Mistrzostwach Dzieci Europy, a wychodząc każdy mały zawodnik otrzymał od Syriusza słodką niespodziankę – lizaka.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir