30-01-2020: Rozgrzewka EKS! – szkolenie dla organizacji chcących rozpocząć realizację projektów w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Rozgrzewka EKS! – szkolenie dla organizacji chcących rozpocząć realizację projektów w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności

Chciałbyś gościć w swojej organizacji wolontariuszy z Włoch, Gruzji lub Czech? Nie masz jeszcze koncepcji projektu? Z nami ją znajdziesz!

A może Twoja organizacja chciałaby wysłać młodych ludzi za granicę? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiemy!

Zapraszamy na Rozgrzewkę EKS! – szkolenie dla organizacji chcących rozpocząć realizację projektów w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności! Z nami rozgrzejesz się do działania. Przełożymy zasady i wymagania Programu na ludzki język i podpowiemy, jak wystartować z projektem w EKS.

Czas: 19-20 marca 2020
Od godziny 10:00 19 marca do godziny 17:00 20 marca 2020

(możliwość noclegu od 18 marca do 21  marca 2020)

Miejsce:  Warszawa

Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego “Agrykola,
ul. Myśliwiecka 9, 00-459 Warszawa

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych.

 Warunki uczestnictwa:

Udział w szkoleniu – program, zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas szkolenia – jest bezpłatny. Koszty dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W uzasadnionych przypadkach, na wniosek uczestnika, Narodowa Agencja może pokryć koszty dojazdu uczestnika.

Formularz rejestracyjny 

Zgłoszenia do 28 lutego 2020.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji, które:

  • są uprawnione do uczestnictwa w programie (organizacje pozarządowe, instytucje publiczne oraz podmioty komercyjne w przypadku projektów staży i miejsc pracy),
  • nie realizowały jeszcze projektów Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • są zainteresowane realizacją projektów EKS w swojej organizacji,
  • nie posiadają Znaku Jakości EKS.

Uzyskanie Znaku Jakości EKS to pierwszy krok do realizacji projektów Korpusu. Nie wiesz, co to jest? Bardzo dobrze! Dowiesz się na szkoleniu!

Po co? Uczestnicy szkolenia poznają możliwości, jakie daje Program w zakresie projektów wolontariatu oraz projektów staży i miejsc pracy, a także dowiedzą się, jakie warunki musi spełnić projekt, aby otrzymać dofinansowanie. Dowiedzą się również, jak z sukcesem zrealizować projekt oraz jak się do niego przygotować. Ważnym elementem szkolenia będzie praca nad wstępną koncepcją projektu.

Co jeszcze? Uczestnicy dowiedzą się, jak ich organizacja może się przygotować do goszczenia i wspierania wolontariuszy EKS, a także wspierania stażystów i pracowników, czyli jak przejść przez drogę akredytacji organizacji w celu uzyskania Znaku Jakości EKS. Na szkoleniu omówimy kroki formalne procesu przyznawania Znaku Jakości, wytłumaczymy, w jaki sposób przygotować wniosek o Znak Jakości oraz jak przygotować się do spotkania z naszym ekspertem lub ekspertką, wspólnie przepracujemy pomysły na goszczenie. Uczestnicy szkolenia zapoznają się również z narzędziami IT potrzebnymi do złożenia wniosku online, będą mieli także okazję do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami, a także rozwiania wątpliwości i zadania pytań naszym ekspertom oraz pracownikom Narodowej Agencji.

Czy to zobowiązujące? Udział w szkoleniu nie zobowiązuje jego uczestnika do aplikowania o Znak Jakości, a w dalszej perspektywie o dofinansowanie EKS, lecz będzie do tego wsparciem i zachętą.

Formularz rejestracyjny 

Maksymalna liczba uczestników szkolenia to 30 osób.  Z każdej organizacji może zgłosić się do 3 osób. Chcemy dać szansę uczestnictwa w szkoleniu przedstawicielom jak największej liczby organizacji, dlatego w przypadku dużej liczby zgłoszeń, z każdej organizacji zostanie wybrana jedna osoba. Jeśli z Państwa organizacji zgłasza się więcej niż jedna osoba, bardzo proszę zaznaczyć w odpowiednim miejscu formularza rejestracyjnego, którą osobę powinniśmy wybrać, jeśli będzie taka konieczność.

Wolontariat Laury obejrzyj film

Staż Geraldine obejrzyj film

UWAGA! Szkolenie nie będzie dotyczyło trzeciego komponentu Programu, jakim są projekty solidarności. W przypadku projektów solidarności zapraszamy na szkolenie Fabryka PomysłówInformacje o nowych szkoleniach wrzucamy zawsze w Aktualnościach na stronie www.eks.org.pl oraz na naszym profilu na FB @EuropeanSolidarityCorps.

Pytania dotyczące szkolenia kierujcie do Justyny Różańskiej (jrozanska@frse.org.pl).

<< powrót

twoja europa 1 - Prawa kolumnahead ban pl1 - Prawa kolumnateachers format3 pl - Prawa kolumnalogo erasmus  - Prawa kolumnasticker pl 1 - Prawa kolumnaSmall banner - Prawa kolumna130719 eckpl - Prawa kolumnaeutube - Prawa kolumnaesprawiedliwosc 150x56 - Prawa kolumnalogo wmir - Prawa kolumna