2010-05-21: Europejski Atlas Mórz

 

Komisja Europejska uruchomiła pilotażową wersję Atlasu Mórz. To nowoczesna platforma internetowa, dzięki której można będzie uzyskać szczegółowe informacje na temat problematyki morskiej, w tym polityki UE w tym obszarze. Atlas dostępny jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

 

Dzięki internetowemu Atlasowi Mórz obywatele UE uzyskają dostęp do danych na temat środowiska naturalnego mórz, transportu morskiego oraz innych aspektów związanych z gospodarską morską. Portal zawiera także informacje na temat możliwości zatrudnienia w sektorze morskim, kwotach połowowych, ochronie dziedzictwa morskiego oraz polityce sektorowej UE.

 

Atlas Mórz jest nowym narzędziem komunikacyjnym wspierającym Zintegrowaną Politykę Morską UE. Pokazuje w fachowy a jednocześnie przystępny sposób, jak ważną rolę w życiu społeczeństw Europy odgrywają morza i oceany. Intencją KE jest, aby atlas nie tylko przybliżał tematykę morską z perspektywy UE, ale także przedstawiał ją w bardziej globalnym ujęciu. Atlas dostępny jest w językach angielskim, francuskim i niemieckim.

 

Komisja Europejska zachęca wszystkich zainteresowanych do korzystania z nowego portalu. Jednocześnie zwraca się do użytkowników, by do 4 lipca wypełnili internetową ankietę.

 

Przejdź na stronę Atlasu Mórz.

 

 

Źródło: Komisja Europejska

 

 

 

<< powrót

twoja europa 1 - Prawa kolumnahead ban pl1 - Prawa kolumnateachers format3 pl - Prawa kolumnalogo erasmus  - Prawa kolumnasticker pl 1 - Prawa kolumnaSmall banner - Prawa kolumna130719 eckpl - Prawa kolumnaeutube - Prawa kolumnaesprawiedliwosc 150x56 - Prawa kolumnalogo wmir - Prawa kolumna