2010-05-24: III DNI INNOWACJI, TRANSFERU WIEDZY I TECHNOLOGII – ENERGIA ODNAWIALNA

 

W ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw – dniu 28 maja 2010 r. w sali 116 Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Oczapowskiego 12b w Olsztynie  (Kortowo) – odbędą się III DNI INNOWACJI, TRANSFERU WIEDZY I TECHNOLOGII – ENERGIA ODNAWIALNA.  


Spotkanie organizowane jest przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii (CIiTT) Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i  Warmińsko – Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Szkolnie rozpocznie się ww. terminie o godz. 10.00.

 

Ta edycja spotkania jest skierowana do:


przedsiębiorców, Jednostek Samorządy Terytorialnego, Spółdzielni Mieszkaniowych, spółek wodno – kanalizacyjnych zainteresowanych wykorzystaniem w swoim firmach/jednostkach odnawialnych źródeł energii, przetwarzaniem produkowanych odpadów na energię cieplną i elektryczną, produkcją biogazu, biodiesela i bioetanolu. Spotkanie skierowane jest również do innych podmiotów działających w branży energetycznej i energii odnawialnej oraz producentów biomasy i kotłów.


W ramach szkolenia zostaną przedstawione następujące zagadnienia:

 

1.     BISNEP (Bussiness and Innovation Support for North – East Poland) – prezentacja projektu BISNEP oraz bezpłatnych usług świadczonych przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie na rzecz firm z naszego regionu.

 

2.     Prezentacja zagranicznych ofert technologicznych i biznesowych z zakresu energii odnawialnej, zamieszczonych w międzynarodowej bazie sieci Enterprise Europe Network (EEN), której Centrum Innowacji i Transferu Technologii jest członkiem w ramach konsorcjum BISNEP – sposób na znalezienie innowacyjnych technologii lub  partnera biznesowego.

 

3.     Oferta technologiczna Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie dla przedsiębiorców z branży energii odnawialnej – prezentacja technologii opracowanych przez naukowców Uniwersytetu, które mogą być wdrożone przez firmy lub wprowadzone bezpośrednio na rynek.

 

4.     Źródła finansowania ekoinwestycji – odpowiedź na pytanie, w jaki sposób firmy mogą pozyskać środki na ekoinnowacje.

 

Zgłoszenia należy przesyłać elektronicznie na adres een-olsztyn@uwm.edu.pl lub faksem – nr 089 523 49 00.

 

DO POBRANIA:

 

Ramowy program III DNI INNOWACJI, TRANSFERU WIEDZY I TECHNOLOGII – ENERGIA ODNAWIALNA,

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Zobacz także:

 

Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw

 

UWM w Olsztynie – III Dni Innowacji, Transferu Wiedzy i Technologii – Energia Odnawialna

 

 

Źródło: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

 

<< powrót

twoja europa 1 - Prawa kolumnahead ban pl1 - Prawa kolumnateachers format3 pl - Prawa kolumnalogo erasmus  - Prawa kolumnasticker pl 1 - Prawa kolumnaSmall banner - Prawa kolumna130719 eckpl - Prawa kolumnaeutube - Prawa kolumnaesprawiedliwosc 150x56 - Prawa kolumnalogo wmir - Prawa kolumna