2009-04-17: MTV zachęca młodzież do głosowania w wyborach do PE

IP/09/557
Warszawa, 17 kwietnia 2009 r.

MTV zachęca młodzież do głosowania w wyborach do PE

Komisja Europejska i MTV Networks International ogłosiły ogólnoeuropejską inicjatywę “Halo Europo, słyszysz mnie?”, mającą na celu zachęcenie młodych ludzi do wypowiedzenia się poprzez oddanie głosu w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margot Wallström powiedziała:Młodzi są przyszłością Unii Europejskiej. Potrzebujemy ich pomysłów i aktywnego zaangażowania. Młodzi ludzie muszą wiedzieć, że ich głos się liczy i że warto wziąć udział w debacie i w wyborach do Parlamentu Europejskiego.”.
“Chcielibyśmy wykorzystać naszą stację do promowania europejskich projektów ważnych w obliczu wyzwań naszych czasów”, powiedział Antonio Campo dall’Orto, wiceprezes ds. produktów muzycznych w MTV Networks International. “Wierzymy, że ma sens dawanie młodym ludziom poczucia wpływu na wydarzenia i angażowanie ich w budowanie wspólnej przyszłości. Jest to naszym priorytetem. Europa może i powinna odgrywać w tym procesie zasadniczą i pozytywną rolę.”
W ostatnich wyborach europejskich frekwencja wyborcza wśród obywateli w wieku 18 -24 lat była niska (około 40%). Projekt “Halo Europo, słyszysz mnie?” stworzy młodym ludziom możliwość wyrażenia ich poglądów, powiedzenia Unii Europejskiej, kim są, i przedstawienia Brukseli swoich obaw, marzeń, problemów i ideałów. Szczytowy punkt kampanii przypadnie na 30 kwietnia, kiedy młodzi zbiorą się w Berlinie, Mediolanie, Pradze i w innych miastach, by wspólnie wykrzyczeć: “Halo Europo, słyszysz mnie?”. Młodzież będzie zachęcana do zabrania głosu także w polityce, poprzez udział w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Czym jest Europa w ich życiu codziennym? Jakie są ich główne życzenia na przyszłość i czego oczekują od Unii Europejskiej?
6 kwietnia rozpoczęła się kampania telewizyjna, zachęcająca młodych ludzi w Unii Europejskiej do wyrażenia swoich uczuć, podzielenia się poglądami i obawami, a także do tego, by powiedzieli, co sądzą o UE. Trzy spoty telewizyjne nadawane na kanałach MTV w całej Europie przedstawiają młodych ludzi wieszających głośniki w Londynie, Paryżu i Rzymie. Mają one zachęcić młodzież w całej Unii do wyrażenia samych siebie, zabrania głosu i przyłączenia się do ogólnoeuropejskiej fali dźwięku “Halo Europo, słyszysz mnie?” 30 kwietnia o godz.15.30.
W ramach kampanii młodzi ludzie będą mieli możliwość przedstawienia swoich pragnień, potrzeb i pomysłów na stronie internetowej http://www.caneuhearme.eu/eu/ Ci, którzy nie będą mogli fizycznie przyłączyć się do jednego z trzech okrzyków, mogą brać w nim udział online, wyrażając swój krzyk wirtualnie poprzez zamieszczanie komentarzy lub filmów. Ponadto kampania wezwie młodych ludzi do uczestniczenia w dźwiękowej fali niezależnie od tego, gdzie się właśnie znajdują.

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir