2013-10-14/18: Tydzień obywateli na Warmii i Mazurach

Tydzień Obywateli Europy na Warmii i Mazurach to wiele wydarzeń, które zostały zorganizowane w okresie 14 – 18 października 2013 roku przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie przy współpracy z powiatowymi urzędami pracy województwa warmińsko-mazurskiego oraz w partnerstwie Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, tj.: placówek, instytucji, organizacji i stowarzyszeń realizujących zadania poradnictwa zawodowego. W organizację „Tygodnia” zaangażowały się również Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie i w Olecku.

Celem wydarzeń było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat praw i obowiązków wynikających z obywatelstwa Unii Europejskiej, w szczególności zaś prawa do swobodnego przemieszczania się, przebywania i podejmowania pracy i nauki, na terytorium UE.

Tydzień Obywateli Europy na Warmii i Mazurach, został wpisany do kalendarium wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywateli.

Konsultanci Punktu Informacyjnego Europe Direct Olsztyn w ramach Tygodnia Obywateli Europy na Warmii i Mazurach uczestniczyli (jako prelegenci) w następujących wydarzeniach:

<< powrót

twoja europa 1 - Prawa kolumnahead ban pl1 - Prawa kolumnateachers format3 pl - Prawa kolumnalogo erasmus  - Prawa kolumnasticker pl 1 - Prawa kolumnaSmall banner - Prawa kolumna130719 eckpl - Prawa kolumnaeutube - Prawa kolumnaesprawiedliwosc 150x56 - Prawa kolumnalogo wmir - Prawa kolumna