Biuletyn, sesja plenarna 14 – 17 grudnia 2020

Biuletyn, sesja plenarna 14-17 grudnia 2020, Bruksela

Opozycja demokratyczna na Białorusi otrzyma Nagrodę im. Sacharowa 2020

Nagroda im. Sacharowa 2020 za Wolność Myśli zostanie wręczona przedstawicielom opozycji demokratycznej na Białorusi, podczas ceremonii w środę, o 12.00.

PE gotowy do głosowania nad przyszłym pakietem finansowym UE i budżetem 2021

Jeżeli Radzie Europejskiej uda się przełamać impas w zakresie długoterminowego budżetu i pakietu odbudowy, posłowie są gotowi do głosowania nad wszystkimi powiązanymi aktami legislacyjnymi.

Klimat, Turcja, szczepionki: debata poselska nad wynikami grudniowego szczytu UE

W środę, Parlament oceni wyniki grudniowego posiedzenia Rady Europejskiej z udziałem przewodniczących Komisji i Rady Ursuli von der Leyen i Charlesa Michela.

Szczepionki na COVID-19: debata o strategii sprawiedliwej dystrybucji

W środę odbędzie się debata z Komisarz Kyriakides na temat strategii UE w dotyczącej szczepień przeciw COVID-19, odpowiadającej na wyzwania wewnątrz i na zewnątrz UE.

Wysoka jakość wody z kranu i zmniejszenie ilości plastikowych śmieci

We wtorek posłowie zagłosują nad dyrektywą w sprawie wody pitnej, a w czwartek wezwą państwa członkowskie do przestrzegania istniejącego prawodawstwa w sprawie wody w UE.

REACT-EU: Dodatkowe zasoby na walkę ze skutkami COVID-19 na poziomie lokalnym

Posłowie mają zatwierdzić pakiet o wartości 47,5 mld euro (REACT-EU) w celu złagodzenia bezpośrednich skutków kryzysu COVID-19 w regionach UE.

Zmiana klimatu: jak UE może się przygotować i dostosować?

W rezolucji, głosowanej w czwartek, posłowie chcą dać impuls do budowania społeczeństw odpornych na zmiany klimatu z pomocą nadchodzącej strategii adaptacyjnej UE.

Przejściowe zasady finansowania rolnictwa i pomocy dla producentów żywności

Posłowie będą głosować nad płynnym przejściem od obecnej do przyszłej polityki rolnej UE oraz uwolnieniem €8 mld pomocy dla rolników i obszarów wiejskich.

Głosowanie nad polskim kandydatem do Trybunału Obrachunkowego

W poniedziałek posłowie będą głosować nad kandydatem zgłoszonym przez polski rząd na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

<< powrót

twoja europa 1 - Prawa kolumnahead ban pl1 - Prawa kolumnateachers format3 pl - Prawa kolumnalogo erasmus  - Prawa kolumnasticker pl 1 - Prawa kolumnaSmall banner - Prawa kolumna130719 eckpl - Prawa kolumnaeutube - Prawa kolumnaesprawiedliwosc 150x56 - Prawa kolumnalogo wmir - Prawa kolumna