O nas


Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn swoje usługi informacyjne kieruje do wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli samorządu terytorialnego, rolników i mieszkańców wsi, małych i średnich przedsiębiorców, nauczycieli i instytucji oświatowych, młodzieży studenckiej oraz organizacji pozarządowych.

Osoby odwiedzające ośrodek – oprócz informacji i publikacji, mają zapewniony bezpłatny dostęp telefoniczny i elektroniczny do Centrum Kontaktowego Europe Direct w Brukseli, możliwość przekazania do Komisji Europejskiej swoich opinii, pytań i uwag oraz bezpłatny dostęp do stron internetowych o tematyce europejskiej.

W celu ułatwienia wszystkim zainteresowanym dostępu do informacji, oprócz biura głównego Europe Direct w Olsztynie, utworzono 4 punkty kontaktowe działające przy biurach terenowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Bartoszycach, Elblągu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczytnie. Taka struktura ośrodka nie tylko umożliwi równomierne uwzględnienie potrzeb informacyjnych mieszkańców Warmii i Mazur, ale również zapewni stworzenie sprawnego i spójnego systemu informacji europejskiej.

Lekcje europejskie – w szkołach województwa warmińsko-mazurskiego organizujemy bezpłatne lekcje europejskie. Lekcje prowadzone przez konsultantów Europe Direct – Olsztyn są adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W trakcie spotkań konsultanci Europe Direct stosują różnego rodzaju metody dydaktyczne – np. przeprowadzają konkursy wiedzy – euroquizy, w których nagrodami są gadżety europejskie. Prowadzone przez nas spotkania dają możliwość pogłębienia poziomu wiedzy o Unii Europejskiej oraz stanowią uzupełnienie lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. Wszelkie dodatkowe informacje na temat możliwości organizacji i udziału w lekcjach europejskich można uzyskać w siedzibie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn. Szczególnie zapraszamy do współpracy szkoły znajdujące się w małych miejscowościach i wsiach, gdzie młodzież ma ograniczone możliwości dotarcia do informacji europejskiej.

Dzień Europy 2006jm Jolanta Mackiewicz – koordynator PIE ED – Olsztyn
oraz PIE ED – Olecko
europedirect-olsztyn@
europedirect-olsztyn.pl
Ania - O nas Anna Naumczyk-Szałaj – konsultant  a.naumczyk-szalaj
@wmirol.org.pl
Ania1%281%29 - O nas Anna Bućwiło – konsultant
a.bucwilo@wmirol.org.pl
Aleksandra Kasińska – konsultant
a.kasinska@wmirol.org.pl
Miecz2 - O nas Mieczysław Chrostek – konsultant,
punkt kontaktowy w Bartoszycach
bartoszyce@wmirol.org.pl
Rychu - O nas Ryszard Zieliński – konsultant,
punkt kontaktowy w
Elbląg
u
elblag@wmirol.org.pl
ania - O nas Anna Kołodziejska – konsultant,
punkt kontaktowy w
Nowym Mieście Lub.
nowemiasto@wmirol.org.pl
Michal1 - O nas Michał Kawiecki – konsultant,
punkt kontaktowy w Szczytnie
szczytno@wmirol.org.pl


twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir