Team Europe


Team Europe, trzecia sieć informacyjna działająca pod szyldem Europe Direct, to grupa ekspertów współpracująca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Tworzą ją specjaliści zajmujący się wieloma aspektami polityki europejskiej – prawnicy, ekonomiści, politolodzy, historycy, socjologowie. Członkowie TE uczestniczą w debatach i konferencjach, biorą udział w programach radiowych i telewizyjnych. Zainteresowane instytucje i organizacje mogą zwracać się do nich, aby uzyskać ekspercką wiedzę lub analizę na konkretny temat.

Zapraszamy do zapoznania się ekspertami i ich specjalizacjami w broszurze. Jej interaktywna wersja znajduje się TUTAJ.

  • Maria Ewa Szatlach
    Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Nauk Politycznych, Wydział Humanistyczny, ul. Ks. J.Poniatowskiego 12, 85-671 Bydgoszcz Poland, maeszatlach@wp.pl,
    Future of Europe, External Trade
  • Jarosław Greser
    61-712 Poznań, Poland, j.greser@greser.pl,
    Consumer affairs, Digital Single Market
  • Marian Noga
    ul. Fabryczna 29-3153-609 Wrocław Poland, marian.noga@wsb.wroclaw.pl, +48 71 376 23 72,
    Economic and Monetary Affairs, Euro
  • Marcin Szewczyk
    Łódź/Rzeszów Poland, mszewczyk@wsiz.rzeszow.pl,
    Culture, Digital Single Market, Education, Training and Youth, General EU matters, History and theory of European Integration, Media and public Relations, Migration and asylum, Social policy
  • Karolina Grot
    ul. Szpitalna 5 lok.22 00-031 Warszawa Poland, karolina_grot@onet.eu,
    Single market
  • Artur Nowak-Far, Warsaw School of Economics, ul Wiśniowa 41 02-520 Warsaw Poland, anowfar@gmail.com, 0048225649129
    economy, rural commerce, cosumers protection, Polish business in the EU, reform of european copyright law, internal market, EMU, growth and stability pact, common currency
  • Dr Ewa Szostak
    Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (EN: Wrocław University of Economics) Wroclaw Poland, ewa.szostak@ue.wroc.pl,
    EMU, Future of Europe , Democratic change.
  • PhD Ewa Heczko-Hyłowa
    Institute of Urban Development, 2, Cieszynska Street, PL 30-015 CRACOW Poland, ehh@irm.krakow.pl,
    General EU matters
  • Izabela Oleksiewicz
    Rzeszów, 35-959 Poland, oleiza@interia.pl,
    Digital Single Market, Migration and asylum
  • Jan Barcz
    Warszawa Poland, ijbarcz@hotmail.com,
    General EU matters
  • Krzysztof Biegun
    Wrocław University of Economics Wrocław Poland, kbiegun@gmail.com,
    Economic and Monetary Affairs, Euro, EU budget, General EU matters, History and theory of European Integration, Single market
  • Piotr Tosiek
    Lublin Warsaw Poland, piotr.tosiek@umcs.edu.pl,
    Future of Europe, EU institutions, General EU matters
  • Anna Jaroń
    02-972 Warsaw, Poland, jaron.anna@gmail.com,
    Future of Europe, Education, Training and Youth
  • Paweł Olszewski
    Radom Poland, olszewskipaw@gmail.com,
    Enlargement, EU Foreign and Security policy
  • Małgorzata Bonikowska
    Warsaw Poland, bonikowska@csm.org.pl, 
    Future of Europe, History and theory of European Integration, Social policy
  • Jan Truszczyński
    Poland, truszczynskijan@gmail.com
    Erasmus plus; youth guarantee; history and EU institutions; immigration; future of Europe; single market; EMU
  • Rafał KULIGOWSKI
    Bohaterów Westerplatte 64, SŁUPSK Poland, kuligowskirafal@gmail.com
    Education, Training and Youth, EU funding, EU institutions, History and theory of European Integration, Justice and fundamental rights
  • Joanna Orzechowska-Wacławska, 30-126 Kraków Poland, joanna.orzechowska-waclawska@uj.edu.pl
    Economic and Monetary Affairs, Euro, Social policy
  • Ewelina Cała-Wacinkiewicz
    ul. Narutowicza 17A70-240 Szczecin Poland, ewacinkiewicz@gmail.com
    Future of Europe, EU institutions, History and theory of European Integration, Justice and fundamental rights
  • Marta Witkowska
    Warsaw University, Faculty of Political Sciences and International Studies, Warsaw Poland, m.witkowska@uw.edu.pl
    Future of Europe, EU institutions, General EU matters
  • Piotr Maciej Kaczyński
    01-887 Warsaw Brussels Poland, piotr.kaczynski@gmail.com
    General EU matters, Single market
  • Marta Pachocka
    Warsaw Poland, mpachoc@sgh.waw.pl
    Erasmus plus (Jean Monnet projects ), european border and coast guard, immigration, EU as a global actor, future of Europe
  • Błażej Choroś
    46-020 Opole Poland, bchoros@uni.opole.pl
    Future of Europe, History and theory of European Integration
  • Janusz Węc
    ul. Jabłonowskich 531-114 Kraków Poland, janusz.wec@uj.edu.pl,
    EU institutions
  • Stanisław Kasiewicz
    02-554 Warszawa Poland, stanislaw.kasiewicz@sgh.waw.pl
    Economic and Monetary Affairs, Euro
  • Marek Pasztetnik
    ul. Ofiar Oświęcimskich 41/4350-059 Wrocław Poland, m.pasztetnik@zig.pl
    Economic and Monetary Affairs, Euro
  • Tomasz Cichocki
    ul. Bronikowskiego 1/14302-796 Warszawa Poland, tcichocki@experci.net
    Research and Innovation
  • Bartłomiej Zapała, Kielce Poland, bzapala@yahoo.com
    Future of Europe, History and theory of European Integration
  • Lena Kolarska-Bobińska
    Warsaw, Poland, lena.bobinska@gmail.com
    Future of Europe, Climate Action, Energy
  • Beata Piskorska
    Lublin Poland, beatachmiel@interia.pl
    EU Foreign and Security policy
  • Leszek Cybulski
    Wrocław Poland, leszek.cybulski@ue.wroc.pl
    Competition policy and State aid, Development Policy, Humanitarian Aid, Economic and Monetary Affairs, Euro, Employment, Enlargement, EU budget, EU funding, Free movement of Persons, Regional policy, Single market, Social policy
  • Agnieszka Łada
    Bialystok Poland, agnieszka.lada@isp.org.pl
    Future of Europe, EU institutions, General EU matters
  • Cezary Kościelniak
    Poznań, 60-560 Poland, cezkos@gmail.com
    Education, Training and Youth
  • Andrzej Podraza
    Lublin Poland, podraza@kul.pl
    Enlargement, EU Foreign and Security policy, EU institutions, History and theory of European Integration
  • Zbigniew Czachór
    Poznań Warsaw Poland, z.czachor@wp.pl
    EU Foreign and Security policy
  • Wojciech Śleszyński
    Białystok, 15-420 Poland, prorektor.ksztalcenie@uwb.edu.pl
    Education, Training and Youth, History and theory of European Integration
  • Krzysztof Krysieniel
    ul. Wandy 1/4, 40-322 Katowice Poland, kkrysien@chorzow.wsb.pl
    Enlargement
  • Radosław Potorski
    Warsaw Poland, radekpotorski@wp.pl
    EU institutions, History and theory of European Integration
  • Arkadiusz Domagala
    51-312 Wrocław Poland, arkadiusz.domagala@uwr.edu.pl
    Economic and Monetary Affairs, Euro, History and theory of European Integration
  • Maciej Krzak
    02-662 Warszawa Poland, mackrzak@gmail.com
    Economic and Monetary Affairs, Euro
  • Anna Przybylska
    ul. Karowa 1800-927 Warszawa Poland, a.przybylska@uw.edu.pl
    Research and Innovation
  • Spasimir Domaradzki
    ul. Swieradowska 43 02-662 Warszawa Poland, spasczo@yahoo.com
    History and theory of European Integration
  • Lech Kurkliński
    00-490 Warszawa Poland, lk@alterum.pl
    Economic and Monetary Affairs, Euro
  • Beata Przybylska-Maszner
    61-614 Poznań Poland, beata.przybylska-maszner@amu.edu.pl
    Development Policy, Humanitarian Aid, EU Foreign and Security policy
  • Andrzej Dumała
    20-080 Lublin Poland, adumala@wp.pl
    EU institutions, General EU matters
  • Kamilla Małek
    Jagellonian University, 30-06 Krakow Poland, kamilla.malek@uj.edu.pl
    Education, Training and Youth, Research and Innovation
  • Mariusz Ruszel
    35-959 Rzeszow Poland, mruszel@prz.edu.pl
    Climate Action, Energy
  • Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz
    Warsaw Poland, skotnicka.illasiewicz@gmail.com
    History and theory of European Integration, Social policy
  • Agnieszka Florczak
    51-141 Wrocław Poland, agnieszka.florczak@uwr.edu.pl
    Justice and fundamental rights
  • Justyna Miecznikowska
    Warsaw Poland, j.miecznikowska@uw.edu.pl
    EU institutions
  • Katarzyna Stachurska-Szczesiak
    20-080 Lublin Poland, kstachurska9@wp.pl
    General EU matters
  • Grzegorz Gil
    20-001 Lublin Poland, greg.gil@poczta.umcs.lublin.pl
    EU Foreign and Security policy
  • Dr Renata Mieńkowska-Norkienė
    Uniwersytet Warszawski Warsaw Poland, r.mienkowska@uw.edu.pl
    Erasmus, history of the EU and institutions, democratic change, strengthening of EU defence policy, rule of law.
  • Bogusław Stanisławski
    Warsaw 05-802 Poland, boguslawstanislawski@wp.pl
    History and theory of European Integration
  • Andrzej Godlewski
    03-815 Warsaw Poland, agodlewski@swps.edu.pl
    Digital Single Market, EU Foreign and Security policy
  • Dr Agnieszka Nitszke
    Uniwersytet Jagielloński Krakow Poland, agnieszka.nitszke@uj.edu.pl
    History of EU, European institutions, EU in the international arena, migration.

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir