Zaproszenie dla dziennikarzy, bloggerów i influencerów na sesję plenarną w dniach 10-13 luty 2020 w Strasburgu

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce pragnie zaprosić dziennikarzy, bloggerów i influencerów na sesję plenarną w dniach 10-13 luty 2020 w Strasburgu.

Podczas sesji zostaną poruszone między innymi tematy:

  1. 1. Wieloletnich ram finansowych w tym spotkanie dla prasy, zapoznanie się z najnowszymi danymi na temat długoterminowego budżetu Unii Europejskiej, oraz dyskusja z negocjatorami Parlamentu Europejskiego: Rasmus Andersen (GREEN/EFA Niemcy), Jan Olbrycht (EPL, Polska – sprawozdawca) Margarida Marques (S&D, Portugalia – sprawozdawca), Valérie Hayer (RENEW, Francja – sprawozdawca).

    2. Wznowienie postępowania przeciwko premierowi Republiki Czeskiej w związku ze sprzeniewierzeniem funduszy UE i możliwym konfliktem interesów.

  2. 3. Debaty i projekt rezolucji nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa.

Uczestnicy będą mieli również okazję dowiedzieć się jak działa Parlament Europejski, poznać zasady funkcjonowania serwisu prasowego PE, spotkać się z posłami, zapoznać z ofertą działu audiowizualnego Parlamentu Europejskiego. Dowiedzą się również jak szukać gotowych materiałów, ilustracji video, dokumentów źródłowych.

Dziennikarz sam organizuje podróż, kupuje bilety i dokonuje rezerwacji noclegu, natomiast Parlament Europejski zwraca koszty podróży i pokrywa część kosztów pobytu na miejscu (ryczałt za maksimum dwie noce) przelewem, po seminarium, na podstawie przedstawionych dokumentów.

Pełna Agenda dostępna pod adresem: https://www.europarl.europa.eu/plenary/pl/agendas.html

Liczba miejsc jest ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy

<< powrót

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small banner130719_eckpleutubee-Justice web bannerlogo-wmir